از نگين چشم تا گوشِ شيطاني!

سرویس زناشوییبه نقل از دکتر من؛ بخش سلامت پوست و مو:

اخيرا در خبرها آمده که يک فوق تخصص جراحي پلاستيک با اشاره به تراکم عمل جراحي زيبايي در اسفندماه، گفته است: «اگر هر پزشک جراح در ايام عادي، ماهانه بين ۲۵ تا ۴۰ عمل انجام مي‌ دهد، در روزهاي آخر سال و ايام نوروز اين رقم به ۶۰ تا ۷۰ عمل زيبايي در هفته مي‌ رسد و تمايل مردم به دلايل مختلف در اين روزها براي انجام جراحي ‌هاي‌ زيبايي افزايش مي‌ يابد». دکتر حامد باطني معتقد است: «برخي افراد، فرصت تعطيلات طولاني را غنيمت مي‌ شمارند تا خوب استراحت کنند و وقتي وارد محل کار يا اجتماع شدند دچار کمبود يا ناراحتي نباشند. برخي نيز چون در اين ايام از نظر مالي تقويت مي‌ شوند، براي انجام جراحي زيبايي به خصوص جراحي بيني مراجعه مي‌کنند و دسته ديگر نيز تمايل دارند براي سال جديد با چهره‌اي‌ کاملاً متفاوت در بين اقوام ديده شوند. تمايلات مردم براي انجام جراحي زيبايي در روزهاي آخر سال، به قدري افزايش مي‌ يابد که از چند ماه قبل و تقريباً از اواسط سال، وقت مي‌گيرند. حتي برخي ايرانيان مقيم خارج از کشور نيز از چند سال قبل، وقت جراحي را در ايام نزديک به تعطيلات نوروز هماهنگ مي‌ کنند تا علاوه بر ديد و بازديد و گشت و گذار در ايران، بتوانند جراحي زيبايي را نيز انجام دهند؛ براي مثال اگر يک جراح پلاستيک و زيبايي در ايام عادي، ماهانه ميانگين 25 تا 40 عمل جراحي را انجام مي‌دهد، اين آمار در اسفندماه که نزديک به آغاز سال جديد است به 60 تا 70 جراحي در هفته مي‌رسد». به گفته اين عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايي، اين آمار در بين افراد غيرمتخصص که با هزينه بسيار کم، جراحي زيبايي انجام مي‌ دهند، متفاوت است. به گونه‌اي‌ که تا پنج برابر بيش از آمار افراد متخصص، عمل جراحي انجام مي‌دهند. ضمن اين‌که شمار مردان متقاضي براي جراحي‌هاي‌ زيبايي امسال، نسبت به سال ‌هاي‌ گذشته افزايش پيدا کرده است. همه اين‌ها در حالي است که متخصصان فقط در موارد خاص مثل سوختگي‌ها و جراحات، جراحي ترميمي و زيبايي را توصيه مي‌کنند. خطر بيهوشي، خونريزي و هماتوم، عفونت، دير ترميم شدن زخم، تشکيل لخته در خون، اُسکار و جاي زخم، آسيب يا فلج عصب صورت، ناقرينگي چهره، بي حسي پوست صورت و نياز به جراحي مجدد از جمله عوارضي است که در تمام اين جراحي‌ها وجود دارد. در ادامه، مرور کوتاهي داريم بر رايج ترين جراحي‌هاي‌ زيبايي در روزهاي آخر سال نود و سه!

ليفتينگ يا کشيدن پوست صورت: اين جراحي براي از بين بردن آثار پيري در صورت انجام مي‌شود. با افزايش سن، مواردي مانند آثار جاذبه زمين، قرار گرفتن در معرض نور خورشيد و استرس‌هاي‌ زندگي روزمره، رد پاي خود را بر پوست صورت نيز به جا مي‌گذارند. چروک‌هاي‌ عميق دور چشم، بيني و دهان، شل شدن پوست گردن و غبغب و ذخيره شدن چربي زير پوست از جمله اين آثار است. ليفتينگِ صورت، زمان را به عقب بر مي‌گرداند.

برجسته کردن گونه ها: اين کار با استفاده از مواد پر کننده، پروتز يا پيوند انجام مي‌شود تا زاويه گونه تغيير پيدا کند و برجسته تر به نظر بيايد.

درشت کردن لب ها: براي بزرگ کردن لب‌ها از روش‌هاي‌ مختلفي مثل تزريق مواد ماندگار يا جراحي با جاي دادن و کاشت پروتز استفاده مي‌شود.

بوتاکس: بوتاکس، سم تصفيه و رقيق شده‌اي‌ است که از يک مدل باکتري گرفته شده است. اين ماده در غلظت بالا سمي است اما در اندازه‌اي‌ که براي درمان به کار مي‌رود، خطري ندارد. اين سم با فلج کردن عضله، باعث صاف شدن چين و چروک‌ها و کاهش خطوط بين ابروها و دور چشم مي‌شود.

بلفاروپلاستي: جراحي زيبايي پلک چشم، روشي است که در آن مي‌توان پوست شل و آويزاني که باعث چين خوردگي پلک مي‌شود يا چربي‌هاي‌ اضافي پلک بالا را که به شکل پف چشم ديده مي‌شود، ترميم کرد.

رينوپلاستي يا جراحي بيني: رينوپلاستي با به کار گيريِ تکنيک‌هاي‌ جراحي، کارکرد و شکل ظاهري بيني را اصلاح مي‌کند؛ يعني ممکن است هدف، اصلاح ناهنجاري‌هاي‌ کارکردي و بدشکلي‌هاي‌ درون بيني و رفع انسداد باشد يا تنها بهبود وضعيت ظاهري بيني به لحاظ شکل، اندازه، زاويه، تقارن و تناسب.

جراحي گوش: يکي از عجيب ترين و نامانوس‌ترين جراحي هايي که اخيرا متداول شده، جراحي گوش است. در اين جراحي، با شکستن و تغيير فرم طبيعي، تغييري در شکلِ ظاهري گوش ايجاد مي‌کنند! قضاوت اينکه اين مدل گوش زيباست يانه، با شما!ضمن اين که اين مدل تداعي‌کننده چيز مناسبي هم نيست!

کاشت نگين در چشم: يکي از جديدترين جراحي‌هاي‌ زيبايي، کاشت جواهر در چشم است. اين جواهرات سه ميلي متري که به شکل‌هاي‌ گل و قلب و ستاره موجود هستند، اخيرا در بيمارستان‌هاي‌ تخصصي چشم، طي يک جراحي ده دقيقه اي، در چشم افراد متقاضي قرار مي‌گيرند!

تغيير رنگ چشم: اين جراحي عجيب و گران قيمت، هنوز در دنيا متداول نشده، اما اخيرا در کشور مکزيک، سي و هفت داوطلب با پرداخت مبلغي معادل هفده ميليون اين جراحي را که رنگ قهوه ايِ عنبيه چشم آن‌ها را براي هميشه به آبي تبديل مي‌کند با موفقيت پشت سر گذاشته‌اند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه