درخشندگي مو به هزينه زياد نياز ندارد

سرویس زناشوییبه نقل از دکتر من؛ بخش سلامت پوست و مو:

براي داشتن موهايي سالم، زيبا و درخشان لازم نيست هزينه زيادي صرف کرد. به نقل از رنگي رنگي شستن مو با استفاده از چاي از قديمي ترين روش ها براي بازگرداندن درخشش به موها ست.

چاي جوشيده را با مقدار کافي آب مخلوط کنيد و پس از خنک شدن، از اين محلول به عنوان آخرين شوينده براي موهايتان استفاده کنيد.

اگر از ترکيب برابر آبليمو و آب قبل از شستن مو با شامپو استفاده کنيد، چربي مو از بين مي رود و موهاي شما درخشش طبيعي خواهد يافت.

يکي از راه‌هاي حفظ رطوبت مو که به درخشش آن کمک مي‌کند، استفاده از عسل است. شما مي‌توانيد با استفاده از 3 قاشق چاي‌خوري عسل و مقدار کافي آب براي موهاي خود لوسيون تهيه کنيد.

استفاده از حنا به عنوان يک نرم کننده و حالت دهنده طبيعي مزيت‌هاي زيادي براي حفظ سلامت موها دارد. حنا موهاي شما را که براي مدتي ضعيف شده است دوباره پرپشت و محکم مي‌کند.

براي جلوگيري از رنگ‌دهي حنا مقداري شکر و ماست به حنايي که با آب جوش خيس شده است، اضافه کنيد.

راه ديگر استفاده از سرکه سيب به عنوان شوينده است. به اين منظوريک چهارم پيمانه سرکه سيب را به يک ليتر آب اضافه کنيد. اين محلول را مي توانيد در يخچال نگهداري کنيد و هر دو هفته يک‌بار از آن استفاده کنيد تا موهايي نرم،صاف و براق داشته باشيد.

يک فنجان قهوه اسپرسو ي غليظ دم کنيد و بگذاريد خنک شود. قهوه را روي موهاي خشک خود بريزيد و بگذاريد 20 دقيقه باقي بماند. سپس موهاي خود را بشوييد. بعد از خشک شدن متوجه درخشش زيباي موهاي خود مي‌شويد.

(هشدار: براي استفاده از مواد پيشنهاد شده در اين مقاله قبلا از واکنش نداشتن بدن و پوست خود به آنها مطمئن شويد و در صورت داشتن حساسيت از آن استفاده نکنيد.)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه