دلیل دیر راه افتادن برخی از کودکان

دلیل دیر راه افتادن برخی از کودکان

سن راه رفتن بچه
سن مناسب بچه برای اینکه راه رفتن را آغاز کند بین ۱۲ تا ۱۴ ماهگی است اگر هر گونه تاخیری رخ بدهد نیاز به مشورت با پزشک و متخصص کودکان وجود دارد. اکثریت قریب به اتفاق تاخیر در راه افتادن فرزندان شما می تواند نرمی استخوان باشد (نرمی استخوان ناشی از استخوان های نرمی است که ناشی از کمبود مواد معدنی در استخوان هاست) این دلیل مهمترین دلیل تاخیر در راه افتادن بچه است.

میتواند دلیل آن این باشد که شیر مادر و همه لبنیات شیر حیوانات به عنوان جانشین غذا مورد استفاده قرار می گرفته است. شاید این شیر مقدار کافی ویتامین D که بچه به آن نیاز دارد و نقش اصلی در سفتی و سختی استخوان های کودک است را تامین نمی کند ، پس لازم است که به بچه مقادیری ویتامین A از سومین ماه تولد داده شود حتی برای بیماری استخوان شکننده شاید تاثیر گذار نباشد که منجر به تاخیر در خروج دندان های شیری که از ماه ششم شروع به درآمدن می کند شود و منجر به تاخیرهای بعدی در ایستادن و توانایی نگه داشتن و تعادل و راه رفتن بچه نیز می شود.

نرمی استخوان باعث برخی تغییرات در استخوان کودک می شود (جمجمه ،قفسه سینه ،طرفین ،و حتی می تواند باعث ورم شکم و پشت نیز شود)که اگر به آن توجه کافی نشود و در زمان مقرر خود درمان نشود باعث ایجاد انحنا در پاها می شود.
اختلالات رشد استخوان ها در کودک که باعث ایجاد اثرات فیزیلوژییکی بعدی در کودک و خانواده اش نیز می شود مخصوصا اگر این کودک دختر باشد.
دلایلی برای تاخیر در راه افتادن کودکانی که از بیماری های ژنتیکی نظیر سندروم داون رنج می برد نیز وجود دارد.
یا بیماری سوخت ساز و دیگر بیماریهای نادر که منجر به رشد آرام سلول های مغزی و دیگر مشکلات نادر نیز می شود نیز می تواند از دلایلی تاخیر در راه افتادن کودکان باشد.

منبع: سوالی

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه