رازهاي زيبارويي

سرویس زناشوییبه نقل از دکتر من؛ بخش سلامت پوست و مو:

مترجم: عليرضا- ژاپني ها موهاي بلند و براق و يوناني ها پوستي به رنگ زيتون دارند که هميشه شاداب است. اما اين زيبايي را چگونه به دست مي آورند؟ ملل مختلف شيوه هاي مختلفي براي حفظ سلامت پوست و زيبايي دارند که در ادامه به بخشي از آن اشاره مي شود.

شيلي:

زنان اين کشور، براي حفظ شادابي پوست خود از انگور قرمز استفاده مي کنند که سرشار از آنتي اکسيدان است. آن ها ترکيب يک پيمانه انگور له شده و ۲ قاشق غذاخوري آرد سفيد را روي صورت مي مالند و پس از ۱۰ دقيقه مي شويند. اين ميوه خستگي پوست را برطرف مي کند و باعث شادابي آن مي شود.

جمهوري دومينيکن:

اگر به ناخن هاي يک زن دومينيکايي توجه کنيد، متوجه مي شويد که ناخن هاي سالمي دارد. آن ها سير تازه رنده شده را به لاک بي رنگ ناخن اضافه مي کنند و روي ناخن مي گذارند. بوي سير پس از چند روز کم مي شود. سير داراي خواص تقويت کننده است و به طور طبيعي خاصيت ضد باکتريايي دارد.

استراليا:

زنان بومي استراليا، از عصاره گياه بومادران براي پيشگيري از ترک پوست استفاده مي کنند. اين عصاره مرطوب کننده است و علاوه بر آن خاصيت ضدالتهابي نيز دارد.

مصر:

ملکه کلئوپاترا با گرفتن حمام شير، پوست خود را نرم و عاري از سلول هاي مرده مي کرد.

فرانسه:

زنان اين کشور به طور هفتگي براي پاکسازي پوست وقت مي گذارند. هر هفته ماسک تهيه شده از گيلاس و دانه انار له شده را به مدت ۶ دقيقه به صورت مي مالند تا پوست علاوه بر روشن شدن با کمک آنزيم هاي طبيعي سفت شود.

يونان:

يوناني ها داراي پوستي کم رنگ اما با ملانين کافي هستند. علت شادابي پوست آنها، اتخاذ برنامه غذايي مديترانه اي سرشار از ماهي، اسيد چرب امگا۳ و ۶ و ميوه ها و سبزيجات است که آنتي اکسيدان و ويتامين هاي مورد نياز پوست را تامين مي کند. علاوه بر آن، يوناني ها معتقدند که روغن زيتون نيز نقش مهمي در حفظ سلامت پوست دارد.

ايتاليا:

زنان ايتاليايي براي شادابي موها از ترکيب ماست و روغن زيتون به عنوان نرم کننده استفاده مي کنند. پروتئين موجود در ماست، به آرامي مو را تغذيه و نرم مي کند. براي تهيه اين ماسک، يک پيمانه ماست را با يک قاشق غذاخوري روغن زيتون مخلوط کنيد و به موهاي شسته شده بماليد. پس از ۵ دقيقه با آب خنک بشوييد.

ژاپن:

مردم ژاپن از نوعي جلبک دريايي که منبع غني يد است، براي رشد سالم مو استفاده مي کنند. علاوه بر آن، جلبک منبع غني مواد معدني ديگري است که در تقويت مو موثر است؛ از جمله روي، آهن، سلنيوم و مس. زنان ژاپني يا جلبک «نوري» را مي خورند يا مي جوشانند و به موهاي خود مي مالند.

اسپانيا:

در اسپانيا براي آشکار کردن رنگ موها، آن را با آب زغال اخته مي شويند، پس از شامپو کردن و شستن در مرحله آخر، موها رابا مخلوطي از يک چهارم پيمانه آب و يک چهارم پيمانه آب زغال اخته مي شويند. با قرار گرفتن در نور خورشيد، آب زغال اخته رنگ مو را آشکار مي کند. اما اگر موهاي روشن داريد، به جاي آب زغال اخته از آب ليمو استفاده کنيد تا موها صورتي رنگ نشود.

سوئد:

برنامه غذايي سرشار از ميوه توتي تازه غني از آنتي اکسيدان و ماهي کباب شده راز سلامت و شادابي پوست زنان اين کشور است. آب معدني را با کيسه چاي سبز يا سفيد بجوشانيد و بگذاريد يخ بزند و به عنوان تونر از آن استفاده کنيد. سونا نيز مفيد است. گرماي خشک سموم بدن را دفع مي کند. نمک سنگ، کمي روغن زيتون و ۱۰قطره روغن اوکاليپتوس را با هم مخلوط کنيد و به تمامي بدن بماليد و با آب ولرم حمام کنيد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه